פסקי דין לשון הרע באינטרנט

הוצאת לשון הרע הפכה, לצער כולם, להיות קלה יותר בעידן האינטרנט, והיא מובילה ליותר פגיעות מאשר בעבר. לפני האינטרנט והרשתות החברתיות, אדם שרצה להרוס את שמו של אדם אחר היה צריך להשקיע בכך לא מעט מאמץ, ולעתים אפילו כסף. היום, כל שהוא צריך הוא חיבור לאינטרנט, והוא יכול לכתוב כל העולה על רוחו ולפרסם את  הדברים בתפוצה רחבה. כיוון שכך, אפשר לראות יותר ויותר התעסקות ופסקי דין בתחום.

מדוע בכלל מתעסקים בלשון הרע?
משרדי עורך דין הוצאת דיבה עוסקים בתחום שלא כולם יודעים אם כדאי לעסוק בו. כלומר, פעמים רבות אפילו הנפגעים אינם יודעים אם עליהם להתעלם מהמקרה או אם עליהם להתמודד איתו דרך הגשת תביעה, ומהי כדאיותה של תביעה, אם יבחרו להגישה. התייעצות עם עו"ד רון מיור, בעל משרד המתמחה בתחום, יכולה לעזור בקבלת החלטה דרך הבנה מה נדרש מצד התובע.

על מי חלה חובת ההוכחה?
תביעת לשון הרע יכולה להוביל לפיצויים של עד 68,000 ש"ח ללא כל הוכחת נזק. זאת בניגוד לתביעת נזיקין שגרתית, בה על הצד התובע להוכיח כי נעשה נזק אמתי. לכן אפשר להבין כי אין חובת הוכחת פגיעה מצד מגיש התביעה. במקרים מסוימים אפשר להוכיח כי אירעה פגיעה בכוונה תחילה, ובמקרים אלו יכולים להתקבל פסקי דין לשון הרע באינטרנט שסכום הפיצוי בהם יהיה כפול.

דוגמאות למקרים של פגיעה בשל הוצאת לשון הרע
מתוך בחינת פסקי דין לשון הרע באינטרנט אפשר לראות כי המקרים מגוונים מאד וכי כל אחד יכול למצוא עצמו נפגע. בדיקה של מקרים ושל פסקי דין מעין אלה מראה כי אין אדם אשר באמת חסין מפני פגיעה ולכן חשוב שכל אחד יידע שיש ביכולתו לפנות אל משרדי עורך דין הוצאת דיבה ולשון הרע כמו זה של עו"ד רון מיור ולקבל את השירות הטוב ביותר. פגיעות מסוגים שונים יכולות להוביל לפנייה אל המשרד, ביניהן:
  • פגיעה פוליטית – עוד לפני עידן האינטרנט אפשר היה לראות פגיעה בפוליטיקאים ובמיוחד במערכות בחירות. היום הם חשופים לפגיעה בכל ימות השנה ואפשר לראות לא מעט פסקי דין הוצאת דיבה ולשון הרע בשל ניסיונות פגיעה פוליטית שמתקיימים באינטרנט.
  • פגיעה במפורסמים – פסקי לשון הרע באינטרנט יוצאים פעמים רבות בשל פגיעה במפורסמים. לרוב מדובר בניסיונות להכפיש את שמו הטוב של המפורסם, מה שיכול להיגרם בשל קנאה, בגלל רצון אמתי בפגיעה או עקב כל סיבה אחרת. במקרה של פגיעה, יש לבחון אותה לעומק ולשקול הגשת תביעה.
  • פגיעה אישית – בעבר היו אומרים כי היד קלה על ההדק, אך היום די בכך שהיא תהיה קלה על המקלדת ושהמילים ייכתבו ללא כל התחשבות בפרט. לכן, אפשר לראות מקרים רבים של פנייה אל משרדי עורך דין הוצאת דיבה בשל פגיעה אישית.
  • פגיעה בין בני זוג – לא רבים מודעים לכך שכאשר הם חושפים את יחסיהם באינטרנט, הם בעצם עלולים לבצע פגיעה של הוצאת דיבה וזו יכולה להוביל לתביעה. אפשר למצוא היום פסקי דין לשון הרע באינטרנט שקשורים בסכסוכי זוגות, כאשר אחד מהצדדים ניסה לטפל בעניין שלא דרך בית המשפט אלא דרך פרסומים שונים ברשת.
משרד עורכי דין בעל ניסיון עשיר בתחום
פסקי דין לשון הרע באינטרנט מתקבלים כל הזמן, ובחירת עורך הדין המתאים למשימה היא בחירה חשובה מאד. לעורך הדין רון מיור יש ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום. לאורך השנים הוא למד את התחום, התמקצע והשקיע בהבנת החוק על בוריו ובהופעה בבתי משפט (ליטיגציה). כל זאת כדי לעזור לכל אחד לקבל את הפיצוי לו הוא ראוי במקרה של פגיעה או של ניסיון פגיעה.
 
צרו קשר
עו"ד רון מיור
צרו קשר עוד היום לטלפון 
072-33-30-276
או מלאו פרטיכם בטופס הבא
ונשמח לעמוד לשירותכם:
רון מיור, עורכי דין | רח' מנחם בגין 132 מרכז עזריאלי, מגדל משולש, קומה 40 תל-אביב | 072-88-30-276 |